Organizator:

Prelegenci Kongresu Designu i Architektury

Tomasz Pągowski

Gość specjalny

Tomasz Pągowski

Gość specjalny
Projektant wnętrz, muzyk sceny klubowej i dyrektor kreatywnym agencji Imathome. Studiował na Wydziale Konserwacji Drewna Zabytkowego na SGGW i ASP w Warszawie. W telewizji zadebiutował w 2008 roku jako prowadzący programu „Samowkręt” na antenie Domo+. Pokazywał, jak samodzielnie wykonać wiele prac remontowych. Następnie był jurorem „Bitwy o dom” i prowadził własny cykl w „Dzień Dobry TVN”. Zrealizował już 7 serii programu „Remont w 48h” dla Domo+.

Jerzy Osika

Jerzy Osika

Ekspert biznesu wyposażenia wnętrz i marketingu wystawienniczego. szkoleniowiec, wykładowca i doradca. Prowadzi szkolenia ze sprzedaży, visual merchandisingu, marketingu wystawienniczego, zarządzania, motywacji i trendów konsumenckich. Jest wykładowcą na międzynarodowych targach i konferencjach (m.in. w Las Vegas, Toronto, Hongkongu, Mumbaju, Frankfurcie nad Menem, Lipsku, Walencji, Porto, Kijowie). Członek jury konkursów w Polsce (m.in. Diament Meblarstwa, Ekspozycja Roku,) i na świecie (m.in. Global Innovation Awards w Chicago, RetailME Awards w Dubaju i Jeddah). Partner Strategiczny Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Przedstawiciel w Polsce światowej agencji trendów Fashion Snoops z Nowego Jorku.

Maria Balawejder-Kantor

Maria Balawejder-Kantor

Czynny zawodowo architekt z wieloletnim doświadczeniem projektowym i realizacyjnym, autor i współautor wielu obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej, m. in. przeznaczonych dla kultury, oświaty czy zdrowia, a także otwartych przestrzeni rekreacyjno-krajobrazowych. Posiada znaczące dokonania w zakresie rewaloryzacji obiektów zabytkowych oraz kształtowania przestrzeni, w których dźwięk, obraz i światło stawiają szczególne zadania przed architektem. Legitymuje się tytułem rzeczoznawcy budowlanego nadanym przez IARP. Wysoko ceni pracę zespołową i aktywność społeczną. Współorganizator i członek Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, w latach 210-2018 przewodnicząca LBO Rady IARP, obecnie członek LBO Rady IARP. Aktywny członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, przez wiele lat pełniący m. in. funkcje sekretarza Głównego Sądu Koleżeńskiego, później sekretarza Głównej Komisji Rewizyjnej SARP. Członek Kolegium Sędziów Konkursowych SARP Oddział Lublin. Współwłaściciel i Prezes Zarządu Autorskiego Biura Architektury Investprojekt-Partner 6 Sp. z o.o. w Lublinie, w ramach której realizuje swoją twórczą aktywność zawodową. Z Targami Lublin S.A. współpracuje nieprzerwanie od 2013 r. Pomysłodawca i kurator wystawy Obiekty użyteczności publicznej zrealizowane w ostatnim dziesięcioleciu na terenie regionu lubelskiego wg projektów autorstwa architektów – członków Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów RP, przygotowanej przez LBOIA RP na 40. Jubileuszowe Targi Budowlane LUBDOM 2020.

Monika Borowska

Monika Borowska

Projektant wnętrz, właściciel firmy Aura Monika Borowska. "Od 12 lat tworzę markę Auraprojekt projektując wnętrza i współpracując z zespołem, a przede wszystkim z klientami. Moje zainteresowania to nie tylko trendy w projektowaniu wnętrz, to również asortyment wykorzystywany w aranżacji wnętrz, ale przede wszystkim rozwój osobisty, komunikacja interpersonalna. Jako trener komunikacji interpersonalnej prowadziłam liczne szkolenia i warsztaty z zakresu komunikacji z klientem w oparciu o metodę NVC (Nonviolent Communication) M.Rosenberga. Poznawanie potrzeb klienta oraz oferowanie wartości w postaci pięknego wnętrza mieszkania, domu czy biura sprawia mi ogromną satysfakcję. Zarządzanie zespołem, współpraca z drugim człowiekiem rozwija mnie i przynosi ogromną radość."

Konrad Aleksander Flis

Konrad Aleksander Flis

Designer i spawacz, właściciel OLAS DESIGN STUDIO zajmującego się spawalnictwem dla designu. Projektuje nowoczesne i trwałe rozwiązania dla architektury wnętrz, minimalistyczne meble i wiele innych zaskakujących połączeń o pozornie niewykonalnym charakterze. Pasjonat i praktyk o wieloletnim, rozległym doświadczeniu.

Tomasz Miśko

Tomasz Miśko

Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu ochrony własności intelektualnej (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie) i zarządzania finansami (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie). Przez wiele lat pracował na stanowisku prawnika przy obsłudze spółek prawa handlowego z zakresu prowadzenia negocjacji z kontrahentami, przygotowania umów i pism procesowych oraz ochrony własności przemysłowej (patentów, wzorów użytkowych, znaków towarowych). W latach 2006-2014 był arbitrem rekomendowanym przez Podkarpacki Stały Sąd Polubowny – Arbitrażowy w Rzeszowie. Rozstrzygał w tym czasie krajowe i międzynarodowe spory gospodarcze. W latach 2014-2020 zatrudniony w Biurze Informacji o Funduszach Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim województwa Podkarpackiego jako ekspert ds. Funduszy Europejskich. Od lutego 2019 był Koordynatorem Biura odpowiedzialnym za realizację projektu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej pn. „Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w województwie podkarpackim”. Wieloletni nauczyciel akademicki m.in. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych poświęconych zagadnieniom prawa handlowego, prawa cywilnego, publicznego prawa gospodarczego, arbitrażu, mediacji oraz Funduszy Europejskich.

Małgorzata Michalska-Nakonieczna

Małgorzata Michalska-Nakonieczna

Historyk sztuki, wykładowczyni akademicka, prodziekan kierunku projektowanie wnętrz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, doktorantka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, stypendystka Global Education Outreach Program, wieloletni pracownik Muzeum Wsi Lubelskiej. Brała udział w wielu programach badawczych, edukacyjnych oraz projektach. Propagatorka wiedzy o architekturze historycznej i kulturze. Autorka publikacji z zakresu historii sztuki, architektury i kultury XIX i XX w. Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Zainteresowania naukowe to historia sztuki, architektury i urbanistyki XIX i XX w. Kolekcjonerka przedmiotów kultury materialnej, m.in. historycznych cegieł i wieszaków reklamowych.

Maksym Misztal

Maksym Misztal

Absolwent Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyrektor Handlowy Simba Place Zabaw. Menadżer, analityk rynku placów zabaw w Polsce. Pomysłodawca i współtwórca nowatorskich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i designu urządzeń małej architektury. Z ramienia Simba Place Zabaw przedstawiciel firmy w Wojewódzkim Klubie Techniki i Racjonalizacji. Współtwórca urządzeń i procesów w Simba Place Zabaw, które zostały uhonorowane certyfikatem Marka Lubelskie.

Marcin Pietrzyk

Marcin Pietrzyk

Product Manager w CAD Projekt K&A. Od 18 lat pracujący na styku biznesu z architektami i projektantami wnętrz. Wieloletni trener, pasjonat nowoczesnych technologii. Obserwator i współuczestnik rewolucji cyfrowej. Dziesiątki zrealizowanych wdrożeń IT dla biznesu mniejszego i większego w branży wyposażenia wnętrz.

Natalia Przesmycka

Natalia Przesmycka

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2003). Ukończyła podyplomowe studia Master of European Urban Design, (European Urban Design Laboratory Tilburg 2007). Studia doktoranckie na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2010 roku uzyskała tytuł dr inż. nauk technicznych, architektura, specjalność: urbanistyka. Czynny zawodowo architekt, od 2016 roku członek Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów RP, od 2018 roku członek Lubelskiej Okręgowej Rady IARP - zastępca Przewodniczącego oraz członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, członek Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków o. Lublin. Od 2004 roku zatrudniona w Politechnice Lubelskiej. W ramach działalności zawodowej architekta, autorka i współautorka projektów zagospodarowania przestrzeni publicznych, powstających w wyniku partycypacji społecznej i współpracy z radami dzielnic, budynków usługowych i mieszkaniowych, koncepcji urbanistycznych; autorka szeregu projektów w zakresie modernizacji obiektów służby zdrowia, a także projektów wnętrz obiektów komercyjnych oraz ekspertyz specjalistycznych z zakresu architektury. Starając się łączyć praktykę zawodową z pracą naukową, wyniki badań naukowych wykorzystuje w realizowanych projektach architektonicznych. Natalia Przesmycka poprowadzi otwartą debatę nt.: Architektura współczesnych obiektów użyteczności publicznej i jej rola w kształtowaniu przestrzeni dla życia społecznego. Wraz z zaproszonymi gośćmi poruszy tematy funkcjonowania współczesnych obiektów kultury, nauki, służby zdrowia, usługowych i komercyjnych, a także wyzwań jakie stają przed projektantami, inwestorami i zarządcami tych obiektów. Szczególną uwagę uczestnicy debaty poświęcą roli architektury użyteczności publicznej jako przestrzeni dla różnych sfer życia społecznego. Debata odbędzie się w dniu 17 maja br. (niedziela) o godzinie 12:00. ZAPRASZAMY!

Aneta Wójcik

Aneta Wójcik

mgr inż. budownictwa, projektant wnętrz. Od roku 1999 prowadzi Studio Design Projektowania wnętrz i ogrodów w Galerii Gala. W 2017 roku ukończyła Studia Deweloperskie na SGH w Warszawie. Od tego też roku zajmuje się również odbiorami technicznymi mieszkań deweloperskich. W roku 2008 zadebiutowała w TVL3 w programie Akademia Domu i Wnętrza, który współprowadziła przed kolejne 3 lata. W 2017 roku nagrała cykl filmów o odbiorach technicznych mieszkań oraz napisała poradnik „Grunt to dobre odbiory i kropka – czyli o trudnej sztuce odbioru technicznego mieszkania deweloperskiego”. Od marca 2020 prowadzi spotkania otwarte o tematyce designu „Kawa z Design-em”.