Organizator:

Firma WALTER WŁADYSŁAW CHROBAK - wystawcą Targów LUBDREW & METALL

08.04.2020 12:00:00

Podziel się

WALTER to firma o profilu produkcyjnym ukierunkowanym na obróbkę drewna.

Firma WALTER została założona przez Władysława Chrobaka w 1992 roku  w miejscowości Pustyny zlokalizowanej w południowo - wschodniej Polsce. Od powstania w firmie prowadzono prace konstrukcyjne, a następnie pilotażowe, związane z wykonaniem maszyn i urządzeń dla własnych potrzeb.

Duże zainteresowanie rynku związane z tego typu działalnością spowodowało zmianę głównego profilu na produkcję maszyn i urządzeń do obróbki drewna. Przemyślane i udane konstrukcje oraz profesjonalne wykonanie stały się podstawą rozwoju firmy. Wzrost zamówień krajowych i zagranicznych, konieczność spełnienia specyficznych wymagań Klientów przy jednoczesnemu spełnieniu najostrzejszych norm technologicznych wymusza konieczność stałego doskonalenia kadry jak również rozbudowy bazy firmy.

W chwili obecnej firma WALTER jest jednym z największych przedsiębiorstw w Polsce produkujących maszyny do obróbki drewna. Dynamiczny rozwój firmy oraz ciągła modernizacja technologii wytwarzania, pozwoliły na poszerzenie obszaru działalności, dzięki czemu od 2007 roku firma jest również producentem pił tarczowych, gatrowych oraz rur wentylacyjnych spiro.

Wszystkie produkowane maszyny zostały zaprojektowane przez własny dział projektowy w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniki.

Jak mówią: "Nasze produkty posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa produktu CE. Nasze maszyny są poszukiwanymi wyrobami tak w Polsce jak i na rynkach wielu krajów Europy. Kraje, do których eksportujemy to Rosja, Białoruś, Ukraina, Słowacja, Czechy, Węgry, Litwa, Niemcy, Chorwacja i Francja."